Odkurzacze centralne, Beam, Cyclovac, Electrolux, vacuflo, variovac, sach, vacu-Maid, sprzedaż, montaż, sklep, instalacja, Wrocław

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Z SYSTEMU CENTRALNEGO ODKURZANIA

1. Co to jest System Centralnego Odkurzania?

2. Z czego składa się System Centralnego Odkurzania?

3. Jak korzysta się z systemu centralnego odkurzania?

4. Jak zaplanować montaż systemu?

5. Na jakim etapie budowy domu wykonuje się instalację centralnego odkurzania?

6. Czy można wykonać instalację w domu już istniejącym?

7. Jak dobrać odpowiedni odkurzacz centralny?

8. Czy odkurzacz centralny jest sprzyjający dla alergików?
1. Co to jest System Centralnego Odkurzania?

System Centralnego Odkurzania – jest to instalacja, która w skuteczny sposób ułatwia utrzymanie w czystości naszych mieszkań, domów, hoteli i obiektów użyteczności publicznej. Na jednym jej końcu znajduje się odkurzacz centralny, który wytwarza podciśnienie w instalacji, a na drugim gniazdo ssące do którego podłącza się wąż ssący.

Brud i kurz wciągany wężem jest usuwany z pomieszczeń rurami zamontowanymi w posadzkach i ścianach. Większe drobinki zatrzymywane są w pojemniku odkurzacza, natomiast drobnoustroje i przefiltrowane powietrze wyrzucane są na zewnątrz budynku.
2. Z czego składa się System Centralnego Odkurzania?

W skład systemu wchodzi:

- odkurzacz centralny (zwany także jednostką centralną), umieszczony jest najczęściej po za częścią mieszkalną domu np. w garażu, piwnicy, kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym, czyli tam gdzie nie będzie słyszalna jego praca
- system rur i kształtek PVC z dodatkiem substancji antyelektrostatycznych, zapobiegających osadzaniu zanieczyszczeń wewnątrz rur, umieszczonych najczęściej w posadzkach i ścianach, którymi przemieszczają się zbierane podczas odkurzania zanieczyszczenia
- gniazdo wylotowe umieszczone na zewnętrznej ścianie budynku, w miejscu wyprowadzonego instalacją z odkurzacza centralnego przefiltrowanego powietrza;
- gniazd ssących, rozmieszczonych w budynku tak, aby można było bez trudu dotrzeć wężem ssącym do najdalszych zakątków pomieszczeń sprzątanych tj. podłóg, ścian, sufitów;
- automatycznej szufelki, czyli gniazda przypodłogowego, które umieszczone jest w kuchni oraz w wiatrołapie, w cokole szafki lub w ścianie;
- akcesoriów do sprzątania, czyli elastycznego węża ssącego, wieszaka na wąż i akcesoria, rury teleskopowej oraz szczotek i ssawek, których używamy podczas odkurzania.

3. Jak korzysta się z systemu centralnego odkurzania?

Odkurzanie przez użytkownika następuje lekkim elastycznym wężem wraz z akcesoriami do sprzątania. Uruchomienie odkurzacza centralnego następuje w zależności od zastosowanego typu węża ssącego tj. automatycznie, w chwili włożenia do gniazda ssącego końcówki węża lub w momencie włączenia przycisku w rączce węża. Występują również węże ssące z włącznikiem w rączce i regulacją siły ssącej (jeżeli taką funkcję posiada jednostka centralna).

Automatyczną szufelkę uruchamia się nożnie poprzez przesunięcie lub podniesienie klapki z wbudowanym w niej przełączniku, zamiatając śmieci i kurz do otworu ssącego lub w przypadku automatycznej szufelki podblatowej w momencie wysunięcia urządzenia z szuflady szafki. Jednostka centralna włącza się automatycznie w wyniku przesłania niskonapięciowego sygnału elektrycznego.

4. Jak zaplanować montaż systemu?

Montaż systemu centralnego odkurzania najlepiej podzielić na dwa etapy.

Etap pierwszy - to rozprowadzenie instalacji ssącej i sterującej pod odkurzacz centralny wraz z wyprowadzeniem wyrzutu powietrza na zewnątrz, podejściem pod gniazda ssące (zakończone płytka montażową i przykrywką zabezpieczająca podczas tynkowania) oraz podejściem pod automatyczne szufelki. Montaż najlepiej powierzyć fachowcom z firmy specjalizującej się w instalacjach systemu centralnego odkurzania.

Etap drugi – to zakup i montaż: odkurzacza centralnego wraz z akcesoriami do sprzątania, gniazda wylotowego, gniazd ssących oraz automatycznych szufelek wraz z przyłączem elastycznym. Następuje on po zakończeniu prac budowlanych w budynku, w dogodnym dla inwestora czasie.

5. Na jakim etapie budowy domu wykonuje się instalację centralnego odkurzania?

Najwygodniej wykonać instalację ssącą na etapie stanu surowego zamkniętego budynku, przed wylewkami i tynkowaniem, najlepiej po instalacjach elektrycznych, ale przed ułożeniem instalacji hydraulicznej lub w trakcie tych prac, bezwzględnie przed ułożeniem ogrzewania podłogowego.

6. Czy można wykonać instalację w domu już istniejącym?

Instalację centralnego odkurzania możemy zamontować również w domu już zamieszkałym, ale wymaga to większego nakładu pracy. Najczęściej prace takie przeprowadzane są podczas gruntownego remontu budynku.

7. Jak dobrać odpowiedni odkurzacz centralny?

Przy doborze odkurzacza centralnego bierze się pod uwagę ilość punktów ssących (tj. gniazd, automatycznych szufelek) oraz długość rurociągu, tzn. sumę wszystkich odcinków rur PCV wraz z kształtkami oraz przewodów elastycznych, począwszy od miejsca zawieszenia odkurzacza, a skończywszy na najdalszym punkcie ssącym.

W przypadku bardziej rozległej instalacji należy dobrać odkurzacz centralny o większej mocy ssącej dla lepszego komfortu sprzątania.

8. Czy odkurzacz centralny jest sprzyjający dla alergików?

Odkurzacz centralny usuwa z pomieszczeń kurz, roztocza i zarodniki grzybów, odprowadzając przefiltrowane, zużyte powietrze na zewnątrz budynku. Zmniejsza tym samym powody do kaszlu i innych reakcji alergicznych.

projektowanie stron internetowych
Copyright © 2001-2010 - CVS Technika